Skip to content Skip to footer

Protein Modelleme ve Moleküler Dinamik Eğitimi’nin ardından

Protein Modelleme ve Moleküler Dinamik Modelleme Eğitimi’ni bu hafta sonu (8-9 Ağustos) Hacettepe Teknokent’te gerçekleştirdik. Proteinler ve protein verileri hakkında bilgiler ve veri tabanları ile başlayan eğitimimiz proteinlerin 3B yapısı, 3B modellemesi ve incelenmesi, homoloji modelleme ve 3B modellerin görselleştirilmesi ile ilk gününü tamamladık. İkinci gün de Moleküler Dinamik Tekniğine giriş yaparak başlayan eğitim de Temel Moleküler Simülasyon uygulamaları, GROMACS ve uygulaması ile devam etti.

Hafta sonu yoğun bir program gerçekleştirdik. Sadece derslerle sınırlı kalmadık, uygulama aralarında, çay kahve molalarında da eğitmenler ve katılımcılar fikirlerini paylaştı, uygulamalar ile gerçekleştirebilecekleri projeleri konuştular.

Atatürk Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik, Üsküdar Üniversitesi Biyomühendislik, Gazi Üniversitesi Eczacılık, Necmettin Erbakan Üniversitesi Fizik, Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi Tarımsal Biyoteknoloji ve Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümlerinden çeşitli sayılarda gelen katılımcılarımız ile birlikteydik. Böyle bir çeşitlilik eğitimlerde verimi arttırdı ve farklı bakış açılarından da konuların irdelenmesini sağladı.

Katılımcılarımıza eğitim başlangıcında ve sonunda uyguladığımız anketler, katılımcılarımıza istedikleri konularda bilgi ve uygulama sağladığımızı ortaya koydu. Bunun yanı sıra katılımcılarımızı memnun ettiğimizi gösterdi. Onları memnun ve mutlu olarak uğurladık. Birlikte çok güzel bir hafta sonu geçirdik.

Alanda çalışacak olanlar için iyi bir başlangıç, güzel bir hafta sonuydu. Böyle bir organizasyona daha fazla katılım olmalıydı bence.Sıcak bir karşılama ve iyi bir misafirperverlikle karşılaştık. Teşekkürler. – Doç.Dr.Ömer Dereli

Güzel bir deneyim oldu farklı bölümden arkadaşlar ve ilgili hocalarla vakit geçirmek güzeldi. Diğer faaliyetlere de katılmayı isterim. – Elif Dizen

Hiç sıkılmadan geçirdiğim saatler ve sevdiğim bir alanda yeni fikirler öğrenmek açısından verimli geçmiş bir hafta sonu. – Can M. Karakurt

Teorik ve uygulamalı öğrenim verimli geçtiği için mutlu geçirdiğim haftasonu oldu. – Katılımcı  Kurstan genel olarak memnun kaldım. İlk günkü eğitim açıkçası benim için daha verimli geçti. – Anonim

Bu alanla ilgilenmeye başladığım günden beri en iyi ve en verimli hafta sonu . 🙂 – Katılımcı

Çok iyi – Murat

“ERES Biotech aracılığıyla verdiğim eğitimin iyi olduğunu düşünüyorum. Anket çalışmalarında memnuniyetin bu kadar yüksek olması beni fazlasıyla sevindirdi. Bir sonraki eğitimler için çıtayı yüksek tuttuk, böyle eğitimlerin devamının gelmesini dilerim.  Eres Biotech’e böyle bir organizasyon gerçekleştirdiği için teşekkür ederim.  – Ofcan Oflaz.”

egitim
Ayrıca Eğitimde lojistik destek sağlayan Ömer KOCA’ya ve eğitimlerde danışmanlık veren Merkezi Eğitim Kurumları‘na çok teşekkür ederiz.

Go To Top