Skip to content Skip to footer

Sürekli Açık Dersler

Eres ve Bioinformy işbirliği ile sürekli açık derslerde takipçilerimize özel fiyat avantajıyla pek çok derse her istediğiniz zaman ulaşma olanağı sunuyoruz. 

Bioinformy’ın özenle ve hızla öğrenmeye odaklanarak hazırlanmış biyoinformatik derslerini avantajlı olarak almak için bu fırsatı kaçırmayın. 

Bioinformy videolu anlatımlar, uygulamalarla nasıl yapılır bölümleri ve zengin ders materyalleriyle konuları çok boyutlu olarak kavramanızı sağlar. 

İstediğiniz Zaman, İstediğiniz Yerden Eğitimi Takip Edin!

Artık bu heyecan verici alanda bilgi sahibi olmak, kendi hızınızda ve istediğiniz yerde mümkün. Her seviyeye uygun pratik ve teorik  biyoinformatik eğitimlerimiz online platformumuz Bioinformy üzerinden her zaman açık ve erişilebilir bir şekilde sunulmaktadır. Evde, ofiste veya en sevdiğiniz kafede, rahat hissettiğiniz her yerde dilediğiniz zaman bu eğitimi tamamlayabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar için: Biyoinformatikte Temel Araçlar ve Veritabanları Eğitimi

Derste BLAST, nasıl çalışır ve neden önemlidir, BLAST Uygulaması ClustalW ve ilgili kavramlar, nasıl kullanılır,  ClustalW’nin nedir ve nasıl kullanıldığını, GenBank, UniProt ve PDB Veritabanları nedir, veritabanlarındaki veri türleri nedir, PDB Veritabanı nasıl kullanılır, protein yapılarına ilişkin nasıl uygulama yapılır konuları ile veritabanlarını hızlı başlangıç yapılır. 

Bu ders daha sonraki tek hücreli RNA dizilemefilogenetik ve yapısal biyoinformatik dersleri için temel oluşturur. 

Yeni Başlayanlar için: Yüksek İşlem Hacimli Veri ve Biyoinformatik Eğitimi

Yaşam bilimlerinin gelişimi, günümüzde veri odaklı bir devrimi beraberinde getirdi. Yeni nesil dizileme teknolojisinin hızla yaygınlaşması ve gelişmesiyle Yüksek işlem hacimli verinin (high-throughput data) işlenmesi de önem kazandı. Proteomik, transkriptomik, genomik ve metabolomik alanındaki bu yüksek hacimli verileri anlamak için yeni yöntemler ve araçlar geliştirildi. Bu alanda kariyer hedefleyenler için Yüksek işlem hacimli veri ve biyoinformatikteki yerini daha kolay kavranması için bu eğitim tasarlandı. 

İlerleyenler için: Biyoinformatikte Tek Hücreli RNA Analizi Adım Adım Uygulamalı

Tek Hücreli RNA Dizileme Eğitimi yaşam bilimlerinde kariyer yapmayı hedefleyenlere yönelik önemli bir fırsat sunuyor. Bu eğitim programı, hücresel heterojenliğin anlaşılmasından bireysel hücre analizine, veri analitiği becerilerinden kişiselleştirilmiş tıp ve ilaç geliştirmeye kadar geniş bir yelpazede kritik konuları ele alıyor. Tek hücreli RNA analizi ile araştırma projelerinize yeni boyutlar ekleyebilir, araştırma sorularınıza daha verimli cevaplar verebilirsiniz. Bu eğitim sayesinde kendinizi geliştirerek rekabetçi bir ortamda öne çıkmak için gereken yetenekleri edinebilirsiniz.

Dizi Hizalama ve Filogenetik Eğitimi

Çalışmalarını bir adım daha ileriye taşımak isteyenler ve biyoinformatik alanında uzmanlaşmak isteyenlere özel “Dizi Hizalama ve Filogenetik ” eğitimini sunuyoruz. Bu eğitimle, DNA dizi analizi ve hizalama, evrimsel ilişkilerin çıkarılması ve genetik verilerin yorumlanması gibi temel konuları kapsar. 

Bu eğitimi alanlar, biyoinformatik alanında dizi hizalama becerileri kazanacaklar, genetik verilerin analizi için temel yetenekleri edinecekler. Çift dizi hizalama ve çoklu dizi hizalama gibi temel adımları anlayacaklar, filogenetik ağaçların oluşturulması ve evrimsel modellerin anlaşılması konularında bilgi sahibi olacaklar. Ayrıca, PhyML gibi önemli araçları kullanarak genetik analizler yapabilme yeteneği geliştirecekler.

Go To Top