Skip to content Skip to footer

Yeni Nesil Dizileme Eğitimi : Neler vardı ?

Yeni Nesil Dizileme Eğitimi

Geçtiğimiz ay Yeni Nesil Dizileme Eğitimi -Veri Analizi- programımızı İstanbul’da gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz eğitimde komut satırı kullanarak ve Bio-Linux ortamında yeni nesil dizileme ile elde edilen verileri nasıl anlamamız gerektiği ve nasıl işleyeceğimiz konusu üzerine hem pratik hem teorik çalışmalar gerçekleştirildi.

Yeni Nesil Dizileme Eğitimi biyoenformatik

Kimler katıldı?

Gerçekleştirdiğimiz eğitime yoğun bir ilgi yaşandı. Toplamda 11 kişinin yer aldığı eğitimde ağırlıklı olarak akademisyenler ve araştırmacılar bulunuyordu. TÜBİTAK-MAM, Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü, Biruni Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Yerbilimleri Enstitüsü, Boğaziçi Üniversitesi-Çevre Bilimleri, Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik, Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü ve Maltepe Üniversitesi’nden katılımcıların yer aldığı eğitimde interdisipliner akademik bir ortam oluşturuldu.

Bio linux biyoinformatik biyoloji Yeni Nesil Dizileme Eğitimi

Yeni Nesil Dizileme Eğitimi Hakkında

Eğitimde teorik konu anlatımlarının yanı sıra yoğun olarak bilgisayar uygulamaları gerçekleştirildi. Eğitmen Dr. Emrah Kırdök’ün hazırladığı örnek veri setleri ile yeni nesil dizileme ile elde edilen verinin nasıl işleneceği, veri işleme süreçlerinin nasıl otomatize edileceği gibi konularda bolca pratik yapan katılımcılar, ayrıca çeşitli yeni nesil dizileme uygulamalarına nasıl yaklaşacakları, veriler için hangi yaklaşımları kullanabilecekleri hakkında da eğitim gördüler.

Yeni Nesil Dizileme Eğitimi biyoinformatik blastMeslek Birliklerine Özel Kampanyalar

Bu eğitimimizde Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Derneği ve Biyologlar Dayanışma Derneği ‘yle ortak kampanya yürüttük. Bu iki mesleki dernekten birine üye olan katılımcılarımız için derneklere özel indirimli fiyat sunduk.

Eğitim Mekanı

Eğitim mekanı olarak İstanbul’da yine Makerhane‘nin misafiriydik. İki gün boyunca bizi çok güzel bir şekilde ağırlayan Makerhane ekibine teşekkürlerimizi sunarız.

 

Gelecek Eğitimler – R Eğitimi ve Yeni Nesil Dizileme Eğitimi

Önümüzdeki ay ve Ekim ayında R Eğitimi ve Yeni Nesil Dizileme Veri Analizi Eğitimi gerçekleştireceğiz.

Yeni Nesil Dizileme Veri Analizi Eğitimi 30 Eylül – 1 Ekim (Cumartesi-Pazar) Ankara’da gerçekleşecek. Eğitim bilgileri ve kayıt için buraya tıklayınız.

R Eğitimi ise Ekim ayında İstanbul’da gerçekleşecek.

Eğitim kayıtlarını ve kampanya fırsatlarını kaçırmamak için bizi takip edin.

r eğitimi

Go To Top