Skip to content Skip to footer

10-11 Ekim’de Gerçekleşen Uygulamalı Protein Modelleme Eğitimi Sonrası !

Hacettepe Üniversitesi içinde bulunan ofisimize bu hafta başında geldiğimde kampüste yaz dönemine göre daha fazla  hareketlilik olduğunu fark ettim. Her tarafta gruplar halinde dolaşan gençler ve onlara rehberlik eden başkaları bulunuyordu. Yeni dönemle birlikte üniversite hayatına giriş dersi (UNI101) kapsamında oryantasyon gerçekleştiriliyordu. İlk kayıt olduğum günü hatırlayarak kendimi onların yerine koydum. O zaman bize herhangi bir tanıtım yapılmıyordu tabi. Hızlı çekimde o zamandan günümüze geldim ve arada neler yaptığımı değerlendirdim. Kendimi geliştirmek için çabalarımı görerek mutlu oldum. Herhangi birinin önerisi olmadan kendimi geliştirebilmiştim. Yine de katıldığım kongrelerin yanında dışardan aldığım eğitimlerin pek yeterli olmadığını da fark ettim. Hem yeni teknolojileri aktaran eğitimlerin az olması hem de benim yeterince takip edememiş olmamın birleşimiyle eksik kalmıştım.

Mevcut eğitimlerin yeni teknolojileri ve yeni bilimsel yöntemleri sunmak konusunda yetersizliği şirketimizi kurduktan sonra ortağımla dikkatimizi çekmişti. Bu kapsamda hem kendimizi geliştirmek hem de başkalarının güncel teknolojiler ve gelişen alanlar konusunda bilgi sahibi olabilmesi adına eğitimler düzenleme kararı aldık. Yaz döneminde bu amaçla ilk eğitimlerimizi (protein modelleme eğitimi ve yeni nesil sekanslama veri analizi eğitimi gerçekleştirmiştik.) düzenledik. Sonuçta ulaşabildiğimiz insanların çeşitliliğinden ve onları memnun etmiş olmaktan mutluluk duyduk. Bu bizim için de güzel bir tecrübe oldu ve girdiğimiz bu yolun hem doğru hem de gerekli olduğunu gösterdi.

Şimdi sonbahar döneminde eğitimlerimizi tekrarlamak amacıyla planlarımızı ve hazırlıklarımızı tamamlayarak yeni bir eğitim programı hazırladık. Uygulamalı protein modelleme, yeni nesil sekanslama- veri analizi ve uygulamalı temel biyoistatistik eğitimlerimiz Ekim ayı içerisinde hafta sonları Hacettepe Teknokent’te gerçekleşecek.Temel amacımız kendini geliştirmek isteyen herkese gerçek hayatta işlerine yarayacak bilgiler sunmak ve günümüz koşullarındaki amansız mücadelede bir adım öne geçmelerini sağlamak. Bu mücadelede en önemli birikimin bilgi olduğu herkesin malumu. Kendini geliştiren ve “kalifiye eleman” olanlar bir adım öne çıkıyor ve tercih ediliyor. Hem ülkemizde hem de yurt dışında alanının önde gelen isimlerinden olmanın ilk şartı kalifiye eleman olmak.

Öne çıkmak için bugün adım atın çünkü yarın geç olabilir!

-Oğuzhan

output_eoxckp-2

Go To Top